Dordže z mosazi 11cm

Dordže, Dordje, Vadžra-Dordže z mosazi 11cm
Dordže je nejrozšířenější a nejznámější energetický a magický zářič východu. Odstraňuje bolesti a všechny negativní energie. Je znakem všeobjímajícího soucitu, který je tou nejmocnější silou vesmíru. Ochraňuje klid a pohodu domova
obvykle skladem
420 Kč
347 Kč bez DPH
Rozměry11 cm

Popis

 

Dordže (též známé jako Vardža a Hromoklín) v doslovném překladu „pán kamene“ je nejrozšířenějším a nejznámějším energetickým zářičem východu. Původně pochází z Indie, odkud se šířilo spolu s buddhismem do dalších zemí. V oblasti Himaláje jsou obyvatelé přesvědčeni o obrovské léčivé síle dordže a jeho velké moci. Je znakem všeobjímajícího soucitu, který je tou nejmocnější silou vesmíru.

Na energetické úrovni představuje dordže jangovou energii. Zobrazuje všechny věci v jasném světle a odkrývá skutečnou podstatu stvoření. Právě tyto schopnosti z něj činí ideální nástroj pro meditaci a zvyšování koncentrace. Dordže lze použít pro hluboké léčení. Odstraňuje bolesti a všechny negativní energie. Výborně účinkuje při odstraňování pocitů méněcennosti a stavů vyčerpání. Pomáhá zvyšovat sebedůvěru a odvahu.

Dordže můžou být  pětiparsková, šestipaprsková a devítipaprsková. Ve středu dordže se nachází dvě polokoule s osmi lotosovými lístky, představující osm bódhisattvů, mezi nimiž je samotný střed dordže (tzv. diamant), kde vše končí a začíná. Obě poloviny dordže jsou ke středu zrcadlové.

S dordže zacházíme vždy s úctou a rozvahou. Ochraňuje klid a pohodu domova. Za tímto účelem je dobré, aby pro sebe mělo vyhrazeno nějaké speciální místo.

Jako každý energetický zářič je třeba dordže pravidelně čistit a nabíjet.

nahoru