Dalajlamova kočka a síla meditace - David Michie

Romány a naučné-Dalajlamova kočka a síla meditace - David Michie
Ve třetím díle vyprávění o Dalajlamově kočce se bude Jeska učit meditovat. Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himalájské kočky a objevte spolu s ní sílu meditace.
obvykle skladem
Původní cena 233 Kč
sleva 24 Kč
209 Kč
190 Kč bez DPH

Popis

Ve třetím díle vyprávění o Dalajlamově kočce se bude Jeska učit meditovat. Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himalájské kočky a objevte spolu s ní sílu meditace.

Slovy autora Davida Michieho o knize:

"Rád bych přivedl lidi k tomu, aby meditovali. Ano, meditace je téma blízké mému srdci. Meditace mi změnila život. Je to už přes dvě desítky let, co medituju, a když se podívám na svůj život před tím a teď, je to nesrovnatelné. Byl jsem uštvaný manažer a má schopnost užívat si života byla velmi omezená. Dnes pracuju méně, a přesto vydělávám víc a mám čas na věci, které mě baví a naplňují — například na psaní knih. Některým lidem se zdá, že meditovat je moc složité, že oni se to zkrátka nenaučí. Mám pro ně jednoduchý vzkaz: pusťte se do toho, nebuďte líní! Je normální, že si myslíte, že zrovna ta vaše mysl je víc neklidná, že ostatní mohou meditovat snadno, ale vám to nejde. Pravda je, že na začátku máme všichni stejné potíže. Proto jsem do svých knih zahrnul i vědecké informace o tom, jak je meditace pro lidi přínosná. A nejen pro lidi. Jak zmiňujete, Jeska (Její Svatost Kočka — hlavní hrdinka série Dalajlamova kočka, pozn. red.) v mojí poslední knize zjistí, že by jí meditace mohla pomoct s jistými obtížemi, a rozhodne se s ní začít a tentokrát vytrvat. Doufám, že pro vás bude její příběh inspirací.

Anotace:

„Pokud jste někdy pochybovali, zda má vaše kočičí společnice nějaký vlastní vnitřní svět, tak se jen dívejte, co se děje, když usne a ztratí vědomou kontrolu nad svým fyzickým tělem... jak jí cukají nohy, chvěje se jí čelist, někdy možná nakrčí čumák nebo dokonce zamňouká. Kočky skutečně umějí být velmi pozorné a bdělé. Jenže jsme také myslící bytosti. V mém případě bohužel myslící až příliš.“

Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se Jeska (Její Svatost Kočka) vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. Budete sledovat cestu jedné nádherně nedokonalé bytosti na cestě k osvícení. Společně s Jeskou se naučíte nové způsoby, jak pracovat se svojí myslí. Zpomalíte, naleznete klid a objevíte svoji hlubokou přirozenost — čistou lásku a soucit.

Znovu se setkáte se starými známými z Dharamsaly, ale v příběhu nebude nouze o mnoho zajímavých lidí (a samozřejmě i zvířat), které Jeska potká, ať už v dalajlamově okolí nebo mezi návštěvníky Himálajské literární kavárny. Dozvíte se například, co mají společného blechy a meditace, jakého zvířecího kamaráda má Jeho Svatost papež a jak dlouho se vlastně dalajlama s Jeskou znají. A dojde i na nejedno nečekané překvapení

Vydalo: nakladatelství Synergie CZ s.r.o., 2016

Počet stran: 240

nahoru