Dalajlamova kočka a umění příst - David Michie

Romány a naučné-Dalajlamova kočka a umění příst - David Michie
Ve volném pokračování třídílné série se opět setkáváme s hlavní hrdinkou Jeskou Její Svatosti Kočkou. Tentokrát nás Jeska v příběhu vyprávěném kočičíma očima seznámí se svou cestou hledání pravé příčiny štěstí.
obvykle skladem
233 Kč
212 Kč bez DPH

Popis

Ve druhém díle volného pokračování třídílné série o dalajlámově kočce se opět setkáváme s hlavní hrdinkou Jeskou "Její Svatostí Kočkou. Tentokrát nás Jeska v poutavém příběhu, vyprávěném kočičíma očima, seznámí se svou cestou hledání pravé příčiny štěstí.

Anotace:

Než dalajláma odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství! Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí — ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.

V Dalajlamově kočce a umění příst naleznete jiskřivou moudrost, srdečnost a kapku rošťáctví. Kniha nám kouzelně ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě.

A jaký že je skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajláma šeptem prozradí po svém návratu z cesty jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení…
Knihu autora Davida Michieho si zamilují nejen milovníci buddhismu a koček.

Ukázka z knihy:

Zkoumání umění příst mělo pozoruhodný průběh. Předem jsem vůbec netušila, kam mě zavede. A přestože jsem v uplynulých týdnech hodně zmoudřela, stále jsem milí čtenáři, nedokázala najít odpověď na docela zásadní otázku ohledně štěstí: jak je možné, že si jednu chvíli jdu spokojeně za svým a hledím si svého a najednou mě zčistajasna přepadne pocit rozladění, bez zjevné objektivní příčiny?...

Vydalo: nakladatelství Synergie CZ s.r.o., 2014

Počet stran: 254

nahoru